Günün Haberleri...
 
•  Haberler Ana Sayfa
 
•  Tüm Haberler
 
•  En Çok Okunan Haberler
 
•  En Çok Yorumlanan Haberler
 
•  Foto Galeri
 
•  Haber Arsivi
 
•  Haber Yolla

  Performansımı Bolu için harcayacağım www.boluweb.com | Paylas
13.3.2009 09:35:11
Performansımı Bolu için harcayacağım

Özel Metropol Hastanesi'nin kurucularından Başhekim Savaş Tunay, ömrünün geri kalanını Bolu’ya dizayn ettiğini söyledi ve; “Bütün performansımı Bolu ve ilçeleri için harcayacağım” dedi.

Özel Metropol Hastanesi'nin kurucularından Başhekim Savaş Tunay'dan 6 Mart'ta genel hastane olarak hizmete açılan hastaneyle ve kendisiyle ilgili bilgilerin yanında, Bolu'nun en sevdiği yönleri ve Belediye Başkanı olması halinde Bolu'da ne gibi değişikliklere gideceği yönünde de bilgiler aldık.

Sorduğumuz soruları eksiksiz yanıtlayan Başhekim Tunay, performansını Bolu ve ilçeleri için harcayacağını söyledi. Bunun yanında sözlerinde değişik ifadeler de kullanan Tunay, bakın sorularımıza ne şekilde yanıtlar verdi:

Hastanenizi bize tanıtır mısınız?

06.03.2009 tarihi ile Özel Metropol Hastanesi genel hastane olarak hizmete açıldı. Bünyemizde kendi branşlarında müstesna hekimler barındıran ortopedi-travmatoloji, genel cerrahi, dahiliye, çocuk ve göz hastalıkları alanında faaliyet gösterilecektir. Genel amaçlı bir acilimiz var. Burada da acil olarak gelebilecek tüm hastalara tam anlamıyla hizmet verebilecek durumdayız.

Özel Metropol Hastanesi 31 servis hasta yatağı, 2 yoğun bakım yatağı ve 2 acil gözlem yatakları ile birlikte toplamda 35 yataklı bir hastaneyiz.

Ayrıca, 10 uzman doktor, 2 kadrolu doktor ve 2 kadrolu pratisyen hekim ile 5 tane de acil hizmetlerin sürdürülebilmesi için 19 tane doktorumuz toplamda da 90 tane personelimiz bulunmaktadır.

Sizi de biraz tanıyabilir miyiz?

Özel Metropol Hastanesi'nin kurucu başhekimi, yönetim kurulu başkanı, ortopedi ve travmatoloji uzmanıyım. 8 senedir Bolu'da gerek devlet hastanesinde, gerekse özel sektörde ortopedi-travmatoloji, el mikro cerrahi uzmanı olarak görev yaptım. Aslen Adanalıyım ama Bolu halkını çok seviyorum. Bu nedenle ömrümün geri kalanını Bolu'ya dizayn ettim. Bütün performansımı Bolu ve ilçeleri için harcayacağım.

Sağlık alanındaki değişikliklerden halk yeterince haberdar ediliyor mu?

Sağlık çok önemli bir meseledir. Sağlıkla ilgili çok küçük düzenlemeler dahi halkın dikkatini çeker. Sağlık Bakanlığı, SGK (Sosyal Güvenlik Kurulu) Başkanlığı ve özel sağlık hizmeti sağlayıcılar, halkı yeterli ölçüde bilgilendirmektedirler ve resmi makamların sağlık alanı ile ilgili almış oldukları kararları ivedilikle yata geçirdikleri söylenebilir.

Özel hastanelerin hızlı bir şekilde artmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sağlık hizmetinin devletin denetiminde özel sektöre hızlı bir biçimde devrediliyor olması medenileşme adına özverili ve kaliteli, sağlık hizmeti sunulması adına da son derece yararlıdır. Reel sektör sağlık alanındaki yatırımlarıyla istihdam oluşturmakta ve ülkenin müşkül ekonomik şartlarında gayet faydalı iş yapmaktadır. Özel hastaneler çok büyük işletmelerdir ve devlete bütünüyle kayıt içerisinde yüksek miktarlarda vergiler vermek suretiyle devletin ana gelir hanesine ciddi katkıda bulunmaktadır.

Bolunun en sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri nelerdir?

Bolu'nun en sevdiğim tarafı son derece güvenli olması. Adi suçların ve terörün hemen hemen hiç gerçekleşmemesi, halkının samimi bir yapısı var. Ayrıca olağanüstü bir doğal güzelliğe sahip. Sevmediğim bir tarafı yok. Ancak, Bolu dışından gelen yatırımcılara daha açık olmasını öneririm. Bir kentin gelişmesi ancak bu şekilde mümkündür.

Bolu Belediye Başkanı siz olsaydınız ne yapardınız?

İzzet Baysal Caddesi'ni tamamen araç trafiğine kapatırdım. Bolu merkeze bir fuar alanı yapardım ve anıt parkın daha fonksiyonel, yaşanabilir, yeşil bir yapıya bürünmesi için gayret ederken, birkaç noktada benzer meydanlar oluşturmaya çalışırdım. Bolu'da araç sayısı çok fazla. İnsanlara kısa mesafeleri yürümelerini tavsiye ederdim. Anıtpark'tan belediye önüne kadar bir tramvay sisteminin fayda sağlayacağını düşünüyorum. Çok katlı bir otoparkın şehir merkezinin hemen dışında (bu Kızılay Meydanı olabilir) yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Başhekim Savaş Tunay, son olarak şu sözleri kaydediyor: Biz hastanemizi halkımızın ayağına getirdik. Sağlık meselelerinde hastanın hastaneye gelme mesafesi çok önemli. Bolu'ya ikinci genel hizmet veren özel hastaneyi kazandırmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz.

Bolu halkına sağlıklar diliyoruz ve kaybetmiş oldukları sağlıklarını kendilerine geri kazandırabilmeyi diliyoruz.

Bu haber 7181 defa incelenmistir. Paylas

Kaynak:bolugundem

 
geri dön
sayfa basi
tüm haberler
yazdir
 
  DIGER HABERLER
Gece yarısı senet tehdidi Gece yarısı senet tehdidi 25.9.2014
Bolu’da bin esnafa müjde Bolu’da bin esnafa müjde 25.9.2014
Ayakkabı içinde ölüm tehdidi Ayakkabı içinde ölüm tehdidi 25.9.2014
AHİLER GÜNÜNDE EYLEM AHİLER GÜNÜNDE EYLEM 25.9.2014
Motosikletli terörü Motosikletli terörü 25.9.2014
Zil çaldı, dersimiz grev! Zil çaldı, dersimiz grev! 25.9.2014
40 bin TL’sini Belediye anonsu kurtardı 40 bin TL’sini Belediye anonsu kurtardı 23.9.2014
Bilindik senaryoda bir mağdur daha Bilindik senaryoda bir mağdur daha 23.9.2014
Yola aniden çıkan tır trafiği karıştırdı Yola aniden çıkan tır trafiği karıştırdı 23.9.2014
Bir sendika daha yargıya gidiyor Bir sendika daha yargıya gidiyor 23.9.2014
Kayınvalide gelinini bıçakladı Kayınvalide gelinini bıçakladı 23.9.2014
Kılıçdaroğlu geliyor Kılıçdaroğlu geliyor 23.9.2014
Bu hafta grev var! Bu hafta grev var! 22.9.2014
''Bu acıları bir daha görmeyelim'' ''Bu acıları bir daha görmeyelim'' 8.3.2013
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI 8.3.2013
 
 
tüm haberler
 
Bolu Firma Rehberi
Bolu'dan Haberler
Bolu Seri İlanlar
Bolu Yaşam Rehberi
Fikir Köşesi